Chalupa Zadov

Chalupa leží v srdci Šumavy ve výšce 1000 metrů nad mořem a je neodmyslitelně spojena se jménem Kateřiny Neumannové - olympijské vítězky a mistryně světa v běhu na lyžích. Nabízíme pět rodinných nadstandardních apartmánů pro celoroční využití s neopakovatelnou atmosférou v šumavském stylu. 

 

Výjimečná lokalita

Zadov na Šumavě patří mezi nejkrásnější místa u nás. Je obklopený nádhernou a čistou přírodou národního parku. V jeho nejbližším okolí jsou stovky tisícimetrových vrcholů a malebných údolí, které jsou protkány kilometry stezek a chodníčků. Prostředí Zadova na Šumavě vás uchvátí svou malebností a kouzelnou atmosférou. 

Na Zadově sezona nikdy nekončí

Vyhlášený Zadov je ideální kombinací nejrůznějších možností, jak trávit volný čas uprostřed přírody v zimě i v létě. Zadov nabízí celoroční širokou paletu služeb ke sportovnímu a rekreačnímu vyžití.

Okolí Zadova nabízí široké možnosti pro pěší turistiku pro rodiny s dětmi i zdatné turisty, cykloturistiku i zimní turistiku na sjezdových i běžeckých lyžích. Veprostřed panenské přírody tak můžete v zimním období využít místní skiareál s denním i nočním lyžováním a snowtubingem. Přímo od chaty můžete využít přímé napojení na desítky kilometrů běžeckých tratí, na kterých trénovala i olympijská vítězka a mistrně světa v běhu na lyžích, Kateřina Neumannová. V létě zde najdete klid i kilometry tras pro pěší i cyklisty. Můžete využít rozhlednu začleněnou do skokanského můstku, dvacetimetrovou horolezeckou stěnu, lanový park a půjčovnu veškerého zimního i letního vybavení, včetně e-kol.

V dosahu Zadova se rozprostírá unikátní přírodní rezervace Boubín a prameny Vltavy. V krásném prostředí horských luk a lesů naleznete rozhledny, hrady i zámky i vyhledávané houbařské lokality. Blízkost státní hranice s Německem umožňuje vyrazit na výlety na Německou stranu Šumavy, případně i dál. Pokud lesní plody nesbíráte, načerpejte sílu při procházkách hlubokými lesy. A tak si prostě jen užívejte přírody a čistého vzduchu na místě, jakých mnoho není.

Čistá šumavská příroda

Zadov je v panensky čisté přírodě. Národní park Šumava spolu s národním parkem Bavorský les tvoří jeden z největších parků ve střední Evropě. Malebná krajina, nedotčená příroda a nejstarší pohoří na evropském kontinentu tvoří jednoho z nejpůvabnějších a nejčistších míst u nás i v Evropě. 
Užijte si přírodu a čistého vzduch na místě, kterých již mnoho není.